PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7061}

Prawo pożądania

La ley del deseo
7,1 5 481
ocen
7,1 10 1 5481
6,8 4
oceny krytyków
Prawo pożądania
powrót do forum filmu Prawo pożądania

Nie trawię

użytkownik usunięty

Bardzo cenię Almodovara. I bardzo lubię Banderasa. Dlatego podziwiam go za to, że przyjął tę rolę. Ten film właśnie leci na TV4. Ale po rpostu niedobrze mi na widok dwóch facetów, którzy uprawiają seks. Nie mam nic do gejów ani lesbijek. Ale pewne sceny w tym filmie po prostu zbierają mnie na wymioty...

ocenił(a) film na 8

Coby wymiotów nie wywołać, w czasie takich scen należy zamknąć oczy.

użytkownik usunięty
Klee

Albo lepiej zmienić kanał. Tak zrobiłam.

ocenił(a) film na 8

Niezły kanał.

ocenił(a) film na 9

Heh, nie rozumiem w takim razie czemu włączasz sobie film Almodovara, to człowiek, który zwykle przedstawia bardzo bujne życie innych ludzi, i oczywiste jest, że będzie coś w tym stylu...

użytkownik usunięty
Redrum

Ja oglądając film jakiegokolwiek twórcy nie chcę przypinać mu z góry etykietki typu "u tego będzie to i tamto", bo to krzywdzące. A homoseksualistów staram się zrozumieć, choć moim skromnym zdaniem nie o homoseksualizm w tym filmie idzie.

użytkownik usunięty

Nie wiem , czy "zbieranie na wymioty" to właściwe określenie. Chyba należy zostawić je dla siebie. Almodovar to Almodovar i trzeba się z tym liczyć. A dla widzów o niezbyt mocnych nerwach polecam inne filmy.

użytkownik usunięty

Chociaż bardzo lubię filmy Almodovara, "Prawo pożądania" niestety nie przypadło mi do gustu. Nie wiem czy chodzi o tematykę, czy nie - bo np. "Złe wychowanie" uważam za film rewelacyjny. Ale po pierwszej scenie w "Prawie..." już nabrałem wątpliwości. Mimo to film i tak ma parę plusów, w tym świetna gra ulubienicy Almodovara - Carmen Maury. Jeśli chodzi o motyw szaleńczego pożądania wg mnie znacznie lepiej wypada "Zwiąż mnie", który już jest o miłości kobiety i mężczyzny.

ocenił(a) film na 9

Oczywiście, dwóch mężczyzn pożądać się nie może, gdyż jest to wbrew naturze, Bogu, prawu i sprawiedliwości. A już na pewno odrażającym jest i wysoce niehigienicznym. Jak więc zniosłeś "Złe wychowanie"???

użytkownik usunięty
titi

Zniosłem tak, że wnioski które wyciągnęłaś z mojej wypowiedzi są nieprawdziwe i wcale nie moje.

ocenił(a) film na 6

Całkowicie się z Tobą zgadzam, wg to jeden ze słabszych filmów Almodovara, "Zwiąż mnie" jest wyraźnie lepszy, a "Złe wychowanie" to co najmniej jedna klasa wyżej. Wydaje mi się, że scenariusz tego filmu jest słaby i schematyczny. Postacie są mało skomplikowane i niezbyt subtelnie przedstawione, tak że nawet Maura i Banderas nie mogą uratować tego filmu. Oglądaąc inne filmy Almodovara zwykle szybko zaczynałem odczuwać silne przywiązanie do głównych bohaterów, takie łatwe ujmowanie widza jest bardzo charakterystyczne dla postaci kreowanych przez tego reżysera, niezależnie czy to kobieta, gej, trans czy inna hybryda. Tym razem tego nie było. W ogóle brakuje temu filmowi pewnej subtelności tak charakterystycznej dla późniejszych dzieł Almodovara. 6/10

to nieludzkie nie trawić, zrób to dla zdrowia

użytkownik usunięty
kimonoxi

Niestety, nie wszystko jest strawne.

wówczas radzę odmówić sobie konsumpcji...jak wyżej-dla zdrowia

Ale fajnie, że się tymi spostrzeżeniami podzieliłaś. Naprawdę.

użytkownik usunięty
sakurazukamori

No to super, cieszy mnie, że to tak bardzo ci pomogło. :P

ocenił(a) film na 8

wiesz, Almodovar w każdym filmie w mniejszym lub większym stopniu mówi o miłości homoseksualnej. Jako że współżycie jest naturalną tego konsekwencją, powinnaś sobie doskonale zdawać sprawę, że kto jak kto, ale Almodovar pokaże takie sceny.

ocenił(a) film na 10

Banderas dzieki Almodovarovi wyplynal na scene. Pomogl mu w karierze. Bede zlosliwy: po co ogladalas ten film w takim razie? A wiekszej bzdury nie czytalem nigdy: "nie mam nic do gejow i lesbijek, ale widzac dwoch facetow zbiera mi sie na wymioty". Rozdwojenie jazni, pamietaj, ze nie mozna byc troche w ciazy, LOL.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones