Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar Caballero

8,1
4 893 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Pedro Almodóvar

Ostatnio zainteresowałem się kinem almodovara, kilka osób polecało mi jego twórczość. Nie bardzo jednak wiem od czego zacząć, bo jest tego sporo. Co byście mi na początek polecili?

CzaroS_fw

hejka :) ja też nie wiedziałam od czego zacząć. Zacznik może od porozmawiaj z nią, albo wszystko o mojej matce. Moim pierwszy wlasnie było wszystko o mojej matce, a później leciałaj już po kolei :) pokochałam bezgranicznie wszystkie jego filmy. Polecam gorąco!! :)

rudzielka

Dzięki wielkie.

CzaroS_fw

ja uwielbiam tego rezysera, polecam jak "rudzielka" - wszystko o mojej matce (dla mnie przecudowny), drzace cialo (2 moj ulubiony), kobiety na skraju zalamania nerwowego, wysokie obcasy......itd. POLECAM!!!! jesli spodobaja Ci sie te pierwsze, to na pewno zakochasz sie w jego filmach.

pt_29

KIKA

borczo

"Kika" na początek to chyba nie jest dobry wybór. Proponowałbym rozpocząć od czegoś bardziej konwecjonalnego jeśli w ogóle w przypadku Almodovara można mówić o konwecjonalności. Zacząłbym od jego największych sukcesów czyli "Wszystko o mojej matce", "Porozmawiaj z nią" czy "Drżące Ciało". Jeśli będziesz miał ochotę na więcej to polecam kilka wczesnych filmów Almodovara z Matadorem na czele.

aptur

"Kikę" oglądałem jako drugi jego film. :P No, może na pierwszy rzut to może być kino trochę zbyt "mocne" dla niektórych. Chociaż osobiście uwielbiam. :)

CzaroS_fw

Ja zacząłem kiedyś od "Drżącego ciała". I zakochałem się w Almodovarze od razu. :)

Davus

ja zaczęłam od Volver, potem było Drżące Ciało i Kika. bezgranicznie uwielbiam wszystkie jego filmy! ;)

CzaroS_fw

ja zaczełam od "wszystko o mojej matce" a póżniej to juz po kolei.. najpierw wszystkie z Penelopą, potem cała reszta:)

CzaroS_fw

Idealne na sam początek jest "Złe wychowanie" :) szczególnie jeżeli jesteś katolickim konserwatystą.

u1pawel

Właśnie wtedy nie jest idealne, bo po obejrzeniu będzie wstawiał głupie teksty na forum;-)

CzaroS_fw

Ja proponuje od Porozmawiaj z nią. Od tego filmu zaczęła się moja przygoda z jego filmami :D.

negrita84

wszystko o mojej matce i volver na poczatek:) jak rozkochasz sie w estetyce polecam matadora, pokochałam ten film, zresztą każdy film jest wyjątkowy!!!!

euniceczar

dokładnie :) ja osobiście polecam Wszystko o mojej matce albo Porozmawiaj z nią. Ja zaczęłam od tego drugiego :)

CzaroS_fw

"volver" u mnie był jako pierwszy i mnie oczarował.

CzaroS_fw

polecam obejrzeć wszystkie po kolei, chronologicznie od najstarszych do najnowszego;-) wszystkie są warte, a każdemu inny podoba się najbardziej, więc najlepiej wybrać samemu;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones