Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar Caballero

8,1
4 893 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Pedro Almodóvar

Najlepsze Filmy

użytkownik usunięty

Słuszałam, że jego filmy sa świetne. Mozecie mi podać kilka jego najlepszych filmów. Z góry dziekuję.

Według mnie najlepsze filmy Pedro to Porozmawiaj z nią,Wszystko o mojej matce,Kika,Kobiety na skraju...,Prawo pożądania. Pozostałe też uwielbiam. Najlepiej zacząć je oglądać w kolejności chronologicznej aż do Porozmawiaj z nią. Ostatnie 2 filmy czyli Złe wychowanie i Volver najmniej mi się podobały.

Mój ulubiony to "Porozmawiaj z nią" Poleciłabym też "drżące ciało","madator" oraz "Złe wychowanie"

Moje ulubione to "Wszystko o mojej matce", "Złe wychowanie" a także "Prawo pożądania". Z tych co oglądałem to tylko "Matador" kompletnie nie przypadł mi do gustu...

mnie najbardziej podobaja sie jego wczesne absurdalne wrecz filmy jak "pepi luci bom" czy "labirynt namietnosci"... niestety w polsce sa nie do dostania z tego co sie orientuje... z tych do dostania bez problemu polecam ci "kobiety na skraju zalamania nerwowego", "volver", "wszystko o mojej matce", "zle wychowanie" i "drzace cialo". pozdrawiam.

LP tytuł filmu śr. arytm. głosy
1 Porozmawiaj z nią 7,49 35
2 Volver 7,40 25
3 Drżące ciało 7,38 21
4 Kobiety na skraju załamania nerwowego 7,31 16
5 Wysokie obcasy 7,40 10
6 Matador 7,36 11
7 Złe wychowanie 7,14 22
8 Wszystko o mojej matce 7,09 32
9 Kika 7,00 13
10 Czym sobie na to wszystko zasłużyłam? 7,00 7
11 Prawo pożądania 6,86 7
12 Przerwane objęcia 6,55 20
13 Zwiąż mnie 6,60 10
14 Pośród ciemności 6,67 6
15 Kwiat mego sekretu 6,40 10
16 Pepi, Luci, Bom i inne dziewczyny z dzielnicy 6,00 3

Osobiście nie polecam filmów Almodovara. Jakieś takie te historie jego strasznie melodramatycznie przerysowane. Dają co prawda do myślenia, przez jakiś czas jego filmy wzbudzają emocje ale u mnie raczej negatywne. Takie trochę szokowanie na siłę historiami o gejach molestowanych przez księży albo dziewczynach w śpiączce gwałconych przez pielęgniarzy. Mi osobiście po "Porozmawiaj z nią" chciało się wymiotować. Choć może to właśnie cecha dobrego filmu?

Ja polecam drżące ciało, wszystko o mojej matce i przerwane objęcia. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones