Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar Caballero

8,1
4 893 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Pedro Almodóvar

czytam sobie Wasze komentarze odnośnie Almodovara i jego twórczości i mam wrażenie, że połowa tego chłamu pochodzi od ludzi, ktorzy widzieli maksymalnie 3 filmy Pedra (zapoznajcie sie z 13-oma to pogadamy). Druga polowa natomiast to jakies przechwalki pseudo-znawcow i "wielkich fanow" okraszone "niezwykle inteligentnym" slownictwem, ktorego oni sami zapewne do konca nie rozumieja, a najprawdopodobniej wyczytalli wszystko w jakiejs gazecie i teraz obnosza sie ze swoim rzekomym pojeciem na temat filmu. strasznie mnie to mierzi i zarejestrowalam sie tu jedynie po to, zeby wyrazic swoja niechec do tego typu komentarzy. nie moglam sie powstrzymac, zeby czegos Wam nie napisac.

eternal1984

Obejrzałam nie 13 ale 15 filmów Almodovara, nie raz ale po kilkadziesiąt razy każdy,nie tylko po polsku ale w języku który dopełnia jego twórczość, w języku w kórym tworzy ,właśnie skończyłam pisac pracę dyplomową na jego temat i stwierdzam, że wiem o nim niewiele, nie jestem znawcą, bo znawca moze byc chyba tylko on sam, bo tylko on sam wie co sie kryje w każdym słowie, ale każdy z nas w pewien sposób doświadczył jego dzieł i tekst tutaj sa tego odzwierciedleniem. Nie rozumiem Twojej krytyki, piszesz o pseudo znawcach a sama się takim stajesz. Piszemy to co siedzi w nas po kontakcie z dziełem, nie potrzeba do tego komentarzy...

ameliapoullain

Ja widziałem 9 filmów Pedra i jeszcze się nie wypowiedziałem i nie wstawiłem oceny- ja dotąd 3 były bardzo dobre, jeden uważam za arcydzieło, 2 są przeciętne, 1 dobry, a 2 kiepskie. Obejrzę jeszcze kilka i wtedy napiszę osobny temat, ale już teraz zauważyłem, że Jego obrazy ogólnie są dosyć trudne do zapamiętania przy pierwszej projekcji- tzn. mam na myśli szczegóły fabularne. :)

eternal1984

A Ty zazdrosna jesteś, że nie jedyna Almodovara lubisz?! Jakiś obłęd. A jeżeli o mnie chodzi to nawet w ramach ciekawostki mogę powiedzieć, że nie wszystkie jego filmy lubię. Ale większość tak. Pozdro dla normalnych

arti_the_blue

A co Ty taka kochana jestes? Pozdro? Co to jest? Uzywajn prosze pelni zycia i pisz: pozdrawiam.

eternal1984

jaka chora wypowiedz ! i co zakladasz temat, zeby napisac ludziom,z e Ty jedyna mozesz ocenic Tworczosc Almodovara? Paranoja jakas. Wyobraz sobie, ze kazdy ma prawo pisac o Almodovarze na co mu przyjdzie ochota, nie widze tu zadnych przechwalek, wez sie ogarnij dziewczyno ;)

eoq

komentarz umieszczony bezpośrednio powyżej aktualnie czytanego jest bardzo trafny.
po pierwsze każdy ma prawo sobie pisać co mu się tylko podoba (w granicach rozsądku oczywiście), a do tego aby ocenić jakiś jeden czy drugi film, nie potrzeba znać całego dorobku artysty ani jego biografii. nawet jeżeli mi ktoś powie, że może to pomóc w prawidłowej interpretacji dzieła to mogę z nim stanąć do polemiki nawet o 4.00 rano wyrwany ze snu.(nawiasem mówiąc chętnych proszę aby się nie krępowali)
po drugie: stwierdzenie, że ktoś nie rozumie słów, których używa, że nie wie co pisze, lub że przepisuje coś co gdzieś przeczytał- bez znajomości danej osoby bądź bez przytoczenia plagiatowanego tekstu jest, delikatnie mówiąc, nieuczciwe.
po trzecie- poprzedzanie (jakby nie patrzeć) oskarżeń i obelg pod adresem autorów komentarzy słowami "mam wrażenie" może świadczyć o braku jakichkolwiek kompetencji do formułowania tego typu zarzutów. opieranie się na "swoim wrażeniu" przy osądzie internautów, z pominięciem jakichkolwiek elementów rzeczowej analizy, przykładów domniemanego dyletanctwa przy tworzeniu komentarzy świadczy o ocenie czysto emocjonalnej z pominięciem racjonalnego myślenia.
podsumowując rzeczony komentarz, który rozpoczyna niniejszy temat, można powiedzieć, że nie stanowi on żadnej intelektualnej wartości (choć z pewnością z jego treści można wywnioskować, że autorka uważa się za inteligenta) i stanowi jedynie przedmiot ujścia pewnej dozy negatywnych emocji anonimowej grafomanki podszyty, zapewne, chęcią zaistnienia w szerszej świadomości opinii publicznej .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones