Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar Caballero

8,1
4 894 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Pedro Almodóvar

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Chodzi mi o podanie tytułu filmu Almodovara. Jest w nim taka mniej więcej scena. Do kościoła wchodzi kobieta, która kiedyś jak dobrze kojarze była facetem. Tam spotyka dawno nie widzianego księdza i nawiązuje się rozmowa. Pomóżcie mi co to był za film :-) Dziękuje :-)

tomibomi

"Złe wychowanie" - nawiasem mówiąc jak dla mnie jedno z lepszych dzieł Pedra ;). Pozdrawiam

sibel85

Dzięki ale to nie ten film. Mnie chodzi o jakiś starszy film :-)

tomibomi

Oglądałam wszystkie od 1984 i tylko w tym kojarzę taką scenę.. Ale skoro uważasz, że nie ;)

tomibomi

To musi być na pewno 'Złe wychowanie'. ^^

nieproszona

Dokładnie obejrzałem "złe wychowanie" i o ile w około 20 minucie filmu jest bardzo podobna scena to jednak nie jest to ten film. "Złe wychowanie" po raz pierwszy oglądałem ja dvd. Film którego szukam miałem kiedyś na kasecie VHS :-)

tomibomi

To na 100% "Prawo pożądania" z 1987r. Jednym zdaniem stary, dobry Almodovar w typowym dla siebie obrazie pełnym perwersji i kiczu.

tomibomi

To na 100% "Prawo pożądania" z 1987r. Jednym zdaniem stary, dobry Almodovar w typowym dla siebie obrazie.

candyboy007

TAK TAK TAK - tego filmu szukałem. Scene, którą starałem się opisać można zobaczyć tu http://www.youtube.com/watch?v=u7AMiXSz-XE Wieleki dzięki za pomoc. I jeszcze jedna prośba czy co to za pieśń i przez kogo jest śpiewana w tym fragmencie?

tomibomi

To pieśń kościelna śpiewana w Hiszpanii na majówkach,jej tytuł: "Oh Virgen mas pura", autor jest nieznany, natomiast w "Prawie pożądania" wykonuje go Carmen Maura. W razie czego zamieszczam jeszcze fragment tekstu pieśni z filmu:
¡Oh, Virgen más pura
que el nardo y la rosa!,
madre más hermosa
que el fulgido sol,
atiende mis ruegos
y escucha mi canto,
y enjuga mi llanto
de amargo dolor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones