Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar Caballero

8,1
4 894 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Pedro Almodóvar

ludzie którzy nie rozumieją przekazu Almodovara nie pochwalają jego twórczości, jest jeszcze druga grupa zagorzali heterycy i homofoby i to właśnie im życzę więcej empatii...

yrenka

Wielkie dzięki za opinie :). Mam nadzieję, że jest więcej osób, które podzielają naszą pasję i rozumieją o co chodziło Pedro w "Złym wychowaniu". Pozdrawiam gorąco :)

yrenka

a ja wyróżnię jeszcze jedną grupę ludzi.
ci którzy nie są ani homofobami, ani twórczość almodovara ich nie gorszy, lecz po prostu nie lubią takiego kina (i to nie dlatego, że lubią amerykańskie pompatyczne flaki z olejem. to, że do kogoś nie trafiają takie filmy, wcale nie oznacza, że jest w jakiś sposób gorszy ;)

chociaż ja jestem w grupie zwolenników pedra :)
pozdrawiam.

reklamation

Lubię, nie lubię...zauważ, że jeśli już stwierdzamy czy coś nam się podoba czy też nie, potrafimy określić dlaczego tak jest, potrafimy podeprzeć to jakimiś argumentami. Natomiast rzadko kiedy czujemy sympatie czy antypatie od tak po prostu-choć owszem zdarza się to każdemu z nas :) Nie wiem tylko dlaczego stwierdzasz, iż uważam ludzi(nieprzepadających za jego filmami) za gorszych. Szczerze mówiąc to "I twoją matkę też" oceniłabym na 5, ale chyba tylko z szacunku i sentymentu do innych filmów Almodovara ;)

Pozdrawiam.

yrenka

są też ludzie, którym nie odpowiada taka estetyka, nie pomyślałaś o tym? są ludzie, którzy nie lubią zabawy kiczem, konwencji, którą prezentuje almodovar. są ludzie, którzy nie lubią rozbuchanych kolorowych filmów. są ludzie, którzy lubią np. bardziej ascetyczne kino. lub np. włoski neorealizm. lub np. kino drogi. lub np. niemieckie kino nieme.

ja akurat lubię almodovara - jednak jeśli bym go nie lubiła to na pewno nie z podowu niezrozumienia tematu lub homofobii.

natomiast nienawidzę generalizowania.

oleska

Nikt nawet nie próbował generalizować..., ale cóż nikt w niczyjej głowie nie siedzi. Zauważyłam natomiast, że osądzanie ludzi i wypowiadanie (tudzież pisanie) słowa "generalizowanie" jest ostatnio nagminnie nadużywane.

yrenka

"ludzie którzy nie rozumieją przekazu Almodovara nie pochwalają jego twórczości, jest jeszcze druga grupa zagorzali heterycy i homofoby".
wybacz, dla mnie - i z pewnością nie tylko - to jest generalizowanie.

a tak z ciekawości: jaki związek według ciebie ma film "i twoją matkę też" z almodovarem? bo według mnie - żadnego. ale może o czymś nie wiem.

yrenka

Witaj Yrenka i inni fascynaci Almodovara!

Zapraszam na moje forum o twórczości Pedra pod adresem www.almodovar.phorum.pl. Odwiedzajcie i zostawiajcie wasze posty i nowe tematy !!! Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones